BAUTEK Alarm Yönetim Sistemi

BAUTEK Alarm Yönetim sistemi çözümleri işletmelerde kullanılan scada, plc, dcs gibi uygulamalardaki alarm bilgilerini etkin yönetmek ve operatörlerin verimliliğini arttırmayı sağlamaktadır. Honeywell, Emerson, Yokogawa, Foxboro, Siemens, Schneider,...gibi otomasyon sistemleri ile entegre olarak tüm alarm bilgilerinin uluslararası standartlara uygun yürütülmesi sağlanmaktadır. BAUTEK X-Force AIMS (Alarm Bilgi Yönetim Sistemi), endüstrilerin alarm taşmalarını, sabit alarmları, rahatsız edici alarmları tek bir platform olarak izlemesine yardımcı olmak için modern kontrol sistemleriyle etkin bir şekilde entegre olmaktadır.

BAUTEK X-Force AIMS, son kullanıcıların en yaygın alarm yönetimi sorunlarını ele almasına ve Alarm Rasyonelleştirmesine ulaşmasına yardımcı olmak için uluslararası standartlarla uyumlu özel bir Alarm Yönetim Çözümüdür. KPI panosu ile tüm alarm bilgilerine, rapor yakalama ve analiz gereksinimlerini karşılayan kapsamlı modüllerden oluşmaktadır.

BAUTEK Alarm Yönetim Sistemi tesis kullanıcılarının ve operatörlerin kritik, orta ve düşük öncelikli alarmların nerede olduğunu ve bunların verimlilik ve fiziksel güvenlik üzerindeki etkilerini derinlemesine anlamalarına yardımcı olmaktadır. Operatörler, tesisin üretkenliğini, karlılığını ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için bu bilgileri kullanabilir. 

BAUTEK X-Force AIMS (Alarm Bilgi Yönetim Sistemi) Özellikleri;

 • Kolay Entegrasyon;  DCS, PLC, SCADA, ve diğer Kaynakların herhangi bir markasıyla entegrasyon yeteneğine sahiptir. Ethernet, seri port, OPC-DA, OPC-AE, ODBC ve dosya tabanlı veya herhangi bir özel iletişim gibi her türlü iletişim protokolünü desteklemektedir.
 • Alarm Yönetim; Operatörün alakasız veya dikkat dağıtıcı olduğunu düşündüğü rahatsız edici alarmları gizler veya geçici olarak devre dışı bırakarak, dikkat gerektiren alarmlara odaklanmalarını sağlamaktadır.
 • Alarm Uyuşmazlık Analizi; Herhangi bir ana ayar noktasının değerindeki değişiklik, uyumluluğa karşı meydana gelen sapmalar hakkında otomatik olarak bir rapor oluşturmaktadır.
 • Operatör Eylemlerini İzleme; Kullanıcıların verimliliklerini artırmak için operatör eylemlerini izlemelerine olanak tanır. Vardiya sırasında her ayar noktası değişikliğini veya operatör eylemlerini izlemektedir.
 • En Kritik Alarm İşleme Modülü; Kritik alarmların öncelikli olarak ele alınmasına ilişkin geniş bir genel bakış sağlamak için rahatsız edici alarmı en kritik olanlardan ayırmaktadır.
 • Kurumsal Ölçeklenebilirlik; İşletmenin birden fazla tesisinden merkezi bir konuma endüstriyel operasyonların her yönünü entegre etmektedir.
 • Raporlama ve Analiz;  Alarm bilgileri ile ilgili gerçekleşen durumları geçmiş, aktif ve öngörülebilir alarmları tanımlamaktadır. Alarm sistemi performansını endüstri standartlarına göre kıyaslamaktadır. Tesis durumu hakkında derinlemesine bilgiler için süreç ve süreç Dışı tesis faaliyeti için 50'den fazla Analiz raporu barındırmaktadır. Kullanıcı gereksinimlerine göre özelleştirilmiş raporlar sağlamaktadır. EEMUA (The Engineering Equipment and Materials Users Association) yönergelerine göre 15 tür rapor modülü üretmektedir.
 • Bildirimler; Acil Durum Hooter ve PA sistemi Bağlantı Modülü ile birlikte E-posta Modülü ve SMS (Metin) Bildirim Modülü aracılığıyla gözetimsiz alarm bildirimleri barındırmaktadır.
 • Panolar; HOD, VC, vb. gibi daha yüksek yönetime daha hızlı ve kolay erişim sağlayan günlük, haftalık ve aylık analitik gösterge panosu ile birlikte genel tesis süreç durumu için endüstriyel standartlara göre KPI Gösterge Tabloları sunmaktadır.
 • Dinamik Alarm; Durum geçişleri ve proses kesintileri sırasında bile sistem performansının sağlam kalmasını sağlamaktadır. X-Force AIMS KPI Raporlama modülü, gelişmiş alarm tekniklerinin hangi cihazda tam olarak nerede sağlanacağını belirlemektedir.

BAUTEK X-Force AIMS (Alarm Bilgi Yönetim Sistemi) Yapılabilecekler;

 1. Farklı marka otomasyon sistemlerinizin alarm yapısını merkezileştirebilirsiniz (Honeywell, Foxboro, Yokagawa, Siemens, Schneider)
 2. Mobil ve web tabanlı uygulamaları kullanarak tüm tesis alarm durumunuzu her yerden izleyebilirsiniz.
 3. Genel tesis KPI raporlarını ve alarmlarınızın verimliliğini görebilirsiniz.
 4. SMS, Sesli/SIP araması, E-posta ve Hooter/PA sistemi aracılığıyla anlık bildirimler planlayabilirsiniz.
 5. Operatör yetkinliğini, katılımını ve durum farkındalığını geliştirebilirsiniz.
 6. Tesis güvenliğini ve güvenilirliğini arttırabilirsiniz.
 7. Kapsamlı olay incelemeleri için alarm ve işlem verilerini entegre edebilirsiniz.
 8. Operatörlere alarm durumlarında yardımcı olmak için Operatör Kılavuz Mesaj panosu bulunmaktadır.
 9. ...çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazlası için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

AIMS X-Force Alarm Yönetimi Benefits