Kestirimci Bakım Çözümü

Aveva Kestirimci Bakım Çözümleri, erken uyarı bildirimi ve ekipman sorunlarının arızadan günler, haftalar hatta aylar öncesinden teşhisini sağlayabilen öngörücü bir varlık analitik çözümüdür.

HMI ve SCADA içinde görüntülenen gerçek zamanlı bilgiler, personelinizin anormal koşulları kolayca tanımlayabileceği, dikkatlerini anında sorunlara odaklayabileceği ve dünyanın her yerinden makinelerinizle etkileşime geçebileceği anlamına gelmektedir. Varlıklarınız sürekli olarak büyük miktarda bilgi üretiyor, ancak bu verilerin ne kadarını kaçırıyorsunuz? Ne kadarını görmüyor, yorumlamıyor ve kullanmıyorsunuz? Bu verileri etkili bir şekilde okuyup yanıtlayarak, halihazırda sahip olduklarınızdan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Varlık Performans Yönetimi, süreçlerinizi düzene koymanıza, güvenilirliği artırmanıza, hizmet dışı kalma süresini azaltmanıza ve varlık performansı mükemmelliğine ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Aveva Predictive Analytics, çok çeşitli veri tarihçisi çözümleri, kontrol ve izleme sistemleri ile entegre olur ve şirket içinde veya bulutta devreye alınabilir. Sistem son derece ölçeklenebilirdir ve tek bir varlığı, belirli bir tesisi veya birden fazla sitede yüzlerce uzak varlığı izlemek için kullanılabilir. Predictive Analytics modellerinin sonuçları, web hizmetleri ve kullanılabilir bir dinlendirici API kullanılarak diğer iş sistemleriyle kolayca entegre edilebilir.

Sunucu

Yazılım, tesis tarihçilerinden veri toplayan, sinyal değerlerini tahmin eden ve sonuçları arşivleyen sunucu tabanlı bir uygulama içerir. Predictive Analytics Server, anormallikleri tespit eder, uyarılar oluşturur ve bildirimler gönderir.

Masaüstü İstemcisi

Aveva Predictive Analytics Client, ekipman modelleri ve uyarı bildirimleri geliştirmek, eğitmek, doğrulamak ve dağıtmak için kullanılan masaüstü tabanlı bir uygulamadır. Predictive Analytics İstemcisi şu donanıma sahiptir:

Model oluşturma sürecini kolaylaştıran ve kullanıcıların kendi modellerini oluşturmasını ve bakımını yapmasını kolaylaştıran şablonlar ve bilinen varlık ve koşullardan oluşan bir veri tabanı ile. Sezgisel, grafikle yönlendirilen süreç, modellerin günler yerine dakikalar içinde oluşturulmasına olanak tanır veya haftalar ve herhangi bir programlama veya ayrıntılı ekipman bilgisi gerektirmez.

Web Erişimi

Web tabanlı uygulama Aveva Predictive Analytics Web, uyarıları yönetmek, modelleri hızlı bir şekilde yeniden eğitmek ve model sonuçlarını analiz etmek ve grafiklemek için kullanılır. Predictive Analytics Web, uyarı bilgilerini hiyerarşik bir yapıda düzenler ve kullanıcıların anormal durumdaki sistemleri tanımlamasına ve ardından daha fazla analiz için uyarının ayrı bileşenlerini görüntülemesine olanak tanır.

Uyarılar ve Bildirimler

Kullanıcılar, gerçek değerler ile tahmin edilen değerler arasındaki sapma izin verilen sınırları aştığında iletişim kurmak için uyarı eşikleri ayarlayabilir. Uyarılar, kategori, düzey, kritiklik, süre ve sıklık dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yönetilebilir. Her uyarı olayı, aynı zamanda, olay verilerini, eşik limitlerini ve değerlerin alarmda olduğu zamanları gösteren, o varlık için bir grafik trende de doğrudan bağlantılıdır. Predictive Analytics'in özelleştirilebilir e-posta bildirim yetenekleri aracılığıyla bir varlık uyarı durumundaysa ilgili kullanıcılar ve gruplar gerçek zamanlı olarak bilgilendirilebilir.

Veri analizi

Aveva Predictive Analytics, kullanıcıların olası sorunları aramak için daha az zaman harcamasını sağlayan çeşitli gelişmiş istatistiksel ve model tabanlı karşılaştırma uygulamaları ve iş zekası araçları içerir.  Kullanıcılar, ham eğitim verilerini, modelin sonuçlarını görüntüleme, aynı türdeki benzer varlıkların performansını karşılaştırma ve uyarıların etkilerini görüntüleme olanağına sahiptir. İstatistiksel uygulamalar, verileri görsel temsiller kullanarak yorumlar, böylece veri bilimcileri ve ekipman uzmanlarının sonuçları yorumlaması gerekmez. Predictive Analytics, kullanıcının tanımlanan anormalliğin nedenini ve gelecekte bundan nasıl kaçınılacağını belirlemesine yardımcı olmak için hata tanılama yetenekleriyle donatılmıştır. Teşhis yeteneği, bir mühendisin anormal çalışma koşullarını yanlış değişkene bağlama olasılığını azaltır. 

Geçici Modül

Aveva Predictive Analytics Transient Module, başlatmalar ve kapatmalar gibi bir geçici durum sırasında anormal koşulların çevrimiçi olarak izlenmesini sağlar. Predictive Analytics, karşılaştırmalar için yararlı olan, tarihçiden önceki geçici olayları otomatik olarak tanımlayabilir.

Hesaplama Motoru

Yazılım, sözde veya "sanal" noktalar oluşturmak için basit ve karmaşık hesaplamalar geliştirme yeteneği sağlayan gelişmiş bir hesaplama motoru içerir. Bu hesaplamaların sonuçları, daha fazla sistem esnekliği sağlayan Predictive Analytics modellerinde kullanılabilir. Hesaplamalar otomatik olarak geriye doğru hesaplayabilir ve mevcut hesaplama oluşturulmadan önceki izleme dönemi için geçmiş verileri kullanılabilir hale getirebilir.

Güvenlik

Predictive Analytics yazılımı, mevcut kurumsal güvenlik sistemleriyle entegre olur. Sistem, tek oturum açma kimlik doğrulamasını destekler ve yöneticiler, kullanıcı erişim haklarını ve ayrıntılı bir düzeyde düzenleme ayrıcalıklarını sınırlamıştır.

İzleme ve Teşhis Hizmetleri

Aveva Predictive Analytics, uzaktan veya yerinde kapsamlı izleme ve teşhis hizmetleri sunar. Kendi modellerinizi devreye alma, bakımını yapma ve izleme konusunda sizi eğitebiliriz veya izlemeyi sizin için yapabiliriz. Deneyimli mühendislerden oluşan ekibimiz, model eğitiminden tanılamaya ve en iyi uygulamalara kadar sürecin her adımında size yardımcı olabilir. Bulutta Tahmine Dayalı Analitik Bulut çözümümüz Insight, ek BT ​​altyapısı veya personel gerektirmeden kurulumu, yönetimi ve kullanımı kolay, uygun maliyetli bir hizmet olarak yazılım (SaaS) çözümleri sunar. Insight, yeni ve mevcut endüstriyel varlıklarda ve süreçlerde bulunan verileri hızlı bir şekilde karar desteği için canlı bir bilgi akışına dönüştürmenizi sağlar. İş ihtiyaçlarınız için sorunsuz, otomatik güncellemelerin ve ölçeklenebilirliğin keyfini çıkarın. Zaman serisi verilerini sezgisel grafiklere ve gösterge tablolarına çevirin. Güncel haber beslemeleri, istihbarat ve uyarılarla tüm kullanıcılar için daha hızlı, daha bilinçli karar verme olanağı sağlayın.

Insight'a Tahmine Dayalı Analitiklerin Eklenmesi ile Şirketler; Operasyonel verilerini çalışanların ihtiyaç duyduğu yerde ve zamanda erişilebilir olmasını sağlar ve Insight'taki tahmine dayalı analitik verilerinden yararlanın, zengin panolar (mobil dahil), süreç ve varlık merkezli görselleştirme ve uyarı ve koşula dayalı bakım oluşturulmasını sağlamaktadır.

Aveva Predictive Analytics yazılımı, kullanıcının sorunları operasyonları önemli ölçüde etkileyen sorunlar haline gelmeden önce ele almasına izin vererek güvenilirlik, performans ve verimlilik hedeflerini daha ulaşılabilir hale getirmektedir. Sürekli bakım ve güvenilirlik iyileştirmeleri ile ek faydalar elde edilebilir. Personel, gelişen sorunlarla ilgili erken uyarı bildirimleri aldığı için planlanmamış kesintiler azaltılabilir. Ekipmanı hemen kapatmak yerine, daha uygun sonuçlar için durum değerlendirilebilir. Daha iyi planlama sayesinde bakım maliyetleri de azaltılabilir; parçalar acele etmeden sipariş edilip sevk edilebilir ve ekipman çalışmaya devam edebilir. Tahmine dayalı analitik ile personel, bir varlığın mevcut operasyonel durumu için gerçek ve beklenen performansı bilir ve anlamaktadır. Verimsizliklerin nerede olduğunu ve finansal performans üzerindeki etkilerini bilirler ve bu bilgileri performans eksikliklerinin mevcut ve gelecekteki operasyonlar üzerindeki etkisini anlamak için kullanabilirler. Bu bilgi ayrıca izlenen her bir varlıkla ilişkili risk ve olası sonuçların değerlendirilmesine yardımcı olur ve sermaye ve operasyonel harcamalara daha iyi öncelik vermek için kullanılabilir. Giderek daha önemli olan bir diğer fayda, bilgi yakalama ve aktarma yeteneğidir. Predictive Analytics, kuruluşlar geçiş iş gücüyle karşı karşıya kalsa bile bakım kararlarının ve süreçlerinin tekrarlanabilir olmasını sağlamaktadır.

Özellik / Avantajlar

  • Planlanmamış Kapalı Kalma Süresini Azaltın
  • Ekipman Arızalarını Önleyin
  • Bakım Maliyetlerini Düşürün
  • Varlık Kullanımını Artırın
  • Ekipman Ömrünü Uzatın
  • Düşük Performanslı Varlıkları Ayrıştırma
  • Güvenliği Artırın

Datasheet-Bautek-Asset-Performance-Management

Datasheet-Bautek-Kestirimci Bakım

Brochure-Bautek-Predictive Asset Analytics

brochure-bautek-avevaassetstrategyoptimization

brochure-bautek-assetinformationmanagement