OT SİBER GÜVENLİK VE YEDEKLEME YÖNETİMİ

SCADA ve PLC gibi tüm otomasyon cihazları üzerinde yedeklemeler ve sürüm kontrolü sayesinde daha fazla veri tutarlılığı, dayanıklılık, güvenlik ve emniyet

Endüstrisi tesislerinin karşı karşıya olduğu zorluklardan sadece bir tanesi olan artan veri ve sistem karmaşıklığına ek olarak operasyon yöneticileri ve bakım personeli SCADA sistemleri, PLC'ler, sensörler ve saha cihazları ile giderek daha fazla karşılaşıyor. Ayrıca bir üretim tesisinin parametreleri ve ön ayarları kontrol etmek için kullanılan robotlar, sürücüler ve endüstriyel PC'ler gibi çeşitli makineler de veri kontrolünü giderek daha da karmaşık hale getiriyor.

Octoplant

Özellikle Endüstri 4.0 söz konusu olduğunda otomasyonun gelişmesi; dijital veri kaynakları ve ölçülebilir verilerin artmasına katlanarak katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle veri akışlarının işlenmesi, yönetilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Bu durum; operasyon yöneticileri ve mühendisler için çok sayıda yeni zorluğa neden olmaktadır.

Aşağıda soruların kaç tanesine “Evet” cevabını verebiliyorsunuz?

  • PLC ve SCADA gibi sistemlerinizin konfigürasyonun ayarlarının ve yazılım verilerinin ne kadar güncel ve nerede olduğunu biliyor musunuz?
  • Mevcut üretim verilerinize etkili ve bilinçli kararlar almak için  ne seviyede kullanıyorsunuz?
  • Kısmi veya işletme genelinde duruş gerçekleşmesi halinde acil durum planınız var mı?
  • Otomasyon sistemlerindeki herhangi bir arıza durumunda üretimi yeniden başlamasını sağlayacak ayarları kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliyor musunuz?
  • Sürekli artan siber saldırılara engel olabileceğiniz veya neden olacağı kesintiler durumunda üretimi devam ettirebileceğiniz bir sisteminiz mevcut mu?

BAUTEK Endüstriyel Mükemmellik Çözümlerinden Version Dog Versiyon Yönetimi Çözümleri otomatikleştirilmiş bir şekilde üretimi yürüten sistemleri korur ve her zaman doğru sürümün çalışmasını sağlar. Versiyon yönetimi ile tesis operatörleri her zaman mevcut programa erişebilir ve tüm değişiklikleri görebilir. Farklı versiyonlar grafiksel ve tablo şeklinde karşılaştırılabilir. Yedeklemeler otomatik olarak oluşturulması ile zamandan tasarruf sağlar, hataları azaltır ve üretim ortamının güvenilir bir görüntüsünü sağlar.

BAUTEK Endüstriyel Mükemmellik Çözümlerinden Octoplant Otomasyon Sistemi Versiyon ve Revizyon Yönetimi, sadece yeni inşa edilmiş veya iyileştirilmiş dijital tesisler için değil, aynı zamanda ağ bağlantısı olmayan veya kısmen ağ bağlantılı makine ve tesisler için de uygulanabilir. Proje durumlarının günlük manuel yedeklemeleri yerine otomatik yedeklemeler kullanılabilir.

Kullanıcılar katma değerli görevler için zamandan tasarruf eder ve tüm vardiyalarda tek tip iş akışları elde eder. Aynı zamanda, şeffaf izleme işlevleri sayesinde, dahil olan herkes tesisin ve üretimin durumu hakkında önemli bilgiler edinir. Anormallik durumunda gerekli kişiler e-posta aracılığıyla konu hakkında bilgilendirilir.

Auvesy MDT Octoplant Otomasyon Sistemi Versiyon ve Revizyon Yönetimi Anında Kurtarma özelliği ile kesinti süresini azaltır ve tüm programların doğru bir şekilde kullanılabilmesini sağlar. Octaplant acil bir durumda üretim sistemlerinin çok hızlı bir şekilde önceden çalışan işlevsel bir versiyona geri dönebilmesini mümkün kılar. Bu, zamandan tasarruf sağlar çünkü her bir saatlik kesinti, şirketlere çok pahalıya mal olabilir. Bir sürüm oluşturmak, yani değişikliklerin tutarlı bir şekilde günlüğe kaydedilmesi, sorun giderme ve dokümantasyona önemli bir katkı sağlar.

Octoplant Change Management (Değişiklik Yönetimi): Farklılıkları algılayın ve versiyon oluşturun

Auvesy-MDT Octoplant Otomasyon Sistemi Versiyon ve Revizyon Yönetimi Versiondog SmartCompare ile herhangi iki versiyonun ayrıntılı bir karşılaştırmasını ve farklılıkları içeren anlaşılması kolay bir analiz gerçekleştirin. Sadece birkaç tıklama ile oluşturulan karşılaştırmanın sonuçlarını grafiksel olarak gösterin.