Artırılmış Gerçeklik

Endüstri 4.0 hedefleri doğrultusunda birçok üretici, sürekli olarak ürünleri hızla üretmek için süreçlerini sanal gerçekçilik ile modernize etmeye çalışmaktadır. BAUTEK Operator Augmented Reality çözümleri, insanların önde gelen teknolojilerle iş birliğine dayanmaktadır ve bu iş birliği, Operatör deneyimi geliştikçe daha fazla gelişmektedir. Artırılmış Gerçeklik Deneyimi (AR Deneyimi), gerçek hayattaki durumları ve verileri görsel, işitsel veya dokunsal sinyaller biçiminde yararlı bilgilerle temsil eden bir Operatör arabirimini tamamlamaktadır.

Operator Augmented Reality aracılığıyla sağlanan gerçek zamanlı bilgiler, üreticilerin kaliteyi, verimliliği ve güvenliği artırmasına yardımcı olmaktadır. Operator Augmented Reality, otomatik denetim süresi tasarrufu, doğruluk iyileştirme ve tahribatsız kusur tespitinin tüm avantajlarını sunarken, yine de her aşamada insan uzmanlığı ve yargısını içermektedir. Her çalışana ve ürüne özel adım adım rehberlik, programların zamanında çalışmasını sağlar. Görsel, işitsel ve dokunsal uyarılar, çalışanları çevrelerinden haberdar eder ve güvenliği teşvik etmek için uyarılar verir. Artırılmış gerçeklik teknolojilerinin teftiş ve kalite kontrol için faydaları özellikle yeni, deneyimsiz çalışanların eğitimi için belirgindir, ancak AR Deneyimi yine de deneyimli çalışanlara önemli faydalar sağlar. BAUTEK Arttırılmış Gerçeklik Çözümleri tesislerde meydana gelebilecek olan insan kaynaklı hataları minimize etmenize destek sağlayarak optimum fayda ile üretim tesislerinizi kullanmanızı sağlamaktadır.

BAUTEK Arttırılmış Gerçeklik Çözümleri, gerçek zamanlı bilgileri ihtiyaç duyduğunuz her yerde ve zamanda parmaklarınızın ucuna getirmektedir. Özel uygulama, artırılmış gerçeklikle operasyonel verimliliği artırarak operatörlerin mevcut verileri ve sanal nesneleri bir kabine, makineye veya tesise bindirmesine olanak tanımaktadır. BAUTEK Arttırılmış Gerçeklik Çözümleri, mobil Operatörler için bağlamsal ve yerel dinamik bilgileri birleştirerek, sanal nesnelerle fiziksel, gerçek yaşam ortamının bir birleşimini deneyimlemelerini sağlamaktadır. BAUTEK Arttırılmış Gerçeklik Çözümleri; gerçek zamanlı veriler, makine geçmişi, kullanım kılavuzları, talimatlar, diyagramlar vb. gibi sahadaki ilgili bilgilere anında erişim sunarak operasyonların ve bakımın verimliliğini hızlandırmaktadır.

BAUTEK Artırılmış Gerçeklik Çözümleri, endüstriyel ekipmanların işletimini ve bakımını optimize etmek için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanır.

BAUTEK Artırılmış Gerçeklik Çözümleri aşağıdaki gibi çalışır:

  1. Danışman, sitenin makinelerinin veya elektrik panosunun fotoğraflarını çeker ve Oluşturucu ile bir proje oluşturur. Bu Oluşturucu, müşterilerin bir mobil cihazda çalıştırılan BAUTEK Artırılmış Gerçeklik Çözümleri için özel projeler oluşturmasına olanak tanıyan çevrimiçi bir yazılım aracıdır.
  2. Danışman ayrıca mobil cihazda görüntülenecek olan ilgi çekici noktaları, belgeleri, videoları ve değişkenleri eklemektedir.
  3. Operatör, sahaya veya izlenen ekipmana bir mobil cihaz kamerasını işaret ettiğinde, BAUTEK Operator Augmented Reality Çözümleri, mobil cihaz kamerasının görüş alanındaki görünür sahneyi aynı kameranın önceden depolanmış fotoğraflarıyla eşleştirmek için özel görüntü karşılaştırma teknikleri kullanmaktadır.
  4. Danışman daha sonra mobil cihazda görünen canlı sahnede ilgi çekici nokta işaretçilerini kaplamaktadır.
  5. Artık operatör ilgi noktası (POI) işaretçilerine dokunduğunda, süreç değişkenleri, belgeler, Web sayfaları, videolar gibi çok çeşitli bilgiler görüntülenmektedir.

BAUTEK Artırılmış Gerçeklik Çözümleri, yazılıma internet üzerinden erişilen ve kullanılan Web tabanlı bir uygulama olarak mevcuttur. BAUTEK Artırılmış Gerçeklik Çözümleri, belirli bir yüklenebilir sürümle internet bağlantısı gerektirmeden çevrimdışı olarak da kullanılabilir.

Operatörlerin yapabileceği projeler şunlardır:

  • Bir projedeki alanları, sahneleri, alt sahneleri ve ilgi çekici noktaları organize edin ve yapılandırın
  • Fotoğraflar üzerinde ilgi çekici noktalar oluşturun ve konumlandırın
  • Operatör ilgilenilen noktaya dokunduğunda ne olacağını tanımlayın
  • Operatörün gerçekleştirmesi gereken bir dizi görevi açıklamak için yapım prosedürleri
  • Bağlı olarak dinamik URL'ler tanımlayın