InTouch HMI (Formerly Wonderware)

AVEVA InTouch Nedir?

Operasyonlarınız ne kadar karmaşık hale gelirse, işinizin sağduyulu, gerçek zamanlı bir görünümüne o kadar çok ihtiyacınız olmaktadır. AVEVA InTouch HMI, tüm işletmelerini standartlaştırma ve görselleştirme yeteneği ile dünyanın dört bir yanından yenilikçilere güç vermektedir. Wonderware Türkiye dijitalleşme çözümlerinden Aveva InTouch HMI, zengin bir grafik kütüphanesi sitemine sahiptir ve yenilikçi teknolojiler ile uyumu neticesinde sistemlere kusursuz bir şekilde entegrasyon sağlamaktadır. Ayrıca, endüstriyel verilere benzersiz netlik, tutarlılık ve eşsiz grafiksel gösterimler getirmektedir. Sadece operasyon ekiplerinin durumsal farkındalığını arttırmaz ayrıca sahip olduğu görsel yenilikler sayesinde yöneticilerin de bütün süreçlerini daha iyi analiz etmelerini ve bu verilere bağlı olarak yapılan optimizasyon stratejileri geliştirmelerini sağlamaktadır. InTouch HMI, operasyon üretkenliği ve maliyet tasarrufu sağlayacak anlamlı içerikler oluşturmakla kalmaz ayrıca operatörlerin, endüstriyel otomasyon sistemleriyle rutin insan etkileşimlerinin de InTouch HMI tarafından optimize edilmelerini sağlamaktadır. Operatörlere durumsal farkındalık kazandıran bu benzersiz yaklaşım, anormal durumların operasyonları etkilemeden hızlı ve doğru bir şekilde çözümlenerek operasyonların ve ekiplerin performanslarını artmasına olanak sağlamaktadır ve böylece daha yüksek verimlilik sağlanmasını hedeflemektedir. InTouch HMI yazılımları, hem insan kaynaklı kaza oranlarını düşürmekte hem de bunların güvenliği ve güvenilirliği artırmaktadır.

AVEVA InTouch HMI'nın Özellikleri Nedir?

AVEVA InTouch, dünya çapında 100.000'den fazla tesisi ve fabrikayı kontrol ederek birinci sınıf performans elde etmeye, maliyetleri düşürmeye ve ürün kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Her Kullanıcı için Güçlü Uzaktan Erişim

Tüm sıradan ve uzak web HMI ve mobil SCADA kullanıcıları, InTouch Web İstemcisi sınırsız kullanıcı lisansı ile güçlendirilebilir. Ayrıca, dünyanın en sevilen HMI'sı da tamamen mobildir ve sıfır istemci kurulumu ve sıfır bakım ile tabletler ve akıllı telefonlar dahil hemen hemen her cihazda çalışmaktadır.

Ayrıca Operatörler için InTouch Access Anywhere, InTouch uygulamalarına herhangi bir HTML5 uyumlu web tarayıcısı aracılığıyla tam okuma yazma erişimi sağlayan bir InTouch uzantısıdır. Bu teklif, organizasyonun çeşitli seviyelerinde görselleştirme, iş birliği ve yürütme sağlama vizyonumuzu yerine getirmektedir. Kullanıcıların herhangi bir yerden, herhangi bir cihazdan, herhangi bir zamanda tesis ekipmanını veya prosesi güvenli bir şekilde izlemesini, kontrol etmesini ve sorun gidermesini sağlamaktadır.

Çok yönlülük ve Genişletilebilirlik

InTouch, uygulama tasarımcıları için inanılmaz güç ve esneklik sağlayan sezgisel grafik animasyon ve komut dosyası oluşturma özelliklerine sahip açık ve genişletilebilir bir HMI'dır. InTouch, vektör grafikleri, bitmap grafikleri, kitaplık sembolleri, .NET kontrolleri ve eski ActiveX kontrollerini kullanma yeteneği sunmaktadır.

InTouch, güçlü grafik kitaplığına ek olarak, carousel widget, browser widget and QR code reader widget gibi önceden oluşturulmuş web pencere öğeleri sunmaktadır. Bu web içeriği, modern bir HMI'nın yapabileceklerini zengin görselleştirmenin ötesinde dönüştürmektedir.

Güçlü ve Gelişmiş

Sanallaştırma teknolojileri, donanım maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen şirketler için temel kolaylaştırıcılardır. InTouch, Hyper-V ve VMware'den yararlanmakta böylece daha uygun maliyetli yüksek kullanılabilirlik ve olağanüstü durum kurtarma seçenekleri için yerel olarak veya uzak bir tesiste yedekli HMI uygulamaları kurabilme imkanı sunulmaktadır.

Dinamik çözünürlük dönüştürme, ekran çözünürlükleri arasında çalışma zamanı ölçeklendirmesi sağlamakta ve böylece InTouch uygulamalarını uygulamayı değiştirmek zorunda bırakmadan çeşitli ekran çözünürlüklerinde görüntüleyebilirsiniz. Bu, uygulamaları her yerde oluşturma ve çalıştırma yeteneği ile operasyonel çeviklik sağlamaktadır.

Local Cloud Desteği

InTouch HMI, AVEVA Insight'a yerleşik entegrasyonu desteklemekte ve gelişmiş analiz ve gösterge panosu için gerçek zamanlı işlem etiketi verilerini buluta yükleyen ve böylece etiket verilerini eyleme dönüştürülebilir iç görülere dönüştüren bir yayıncı içermektedir. InTouch HMI ayrıca, yönetilebilen ve paylaşılabilen grafikler ve web içeriği için Integration Studio'da ve birden çok platformda iş birliğine olanak tanıyan siteler arasında bulut depolama sağlamaktadır.

Operatör Etkinliği için Durumsal Farkındalık

30 yıllık sayısız görsel ve teknolojik yenilikçi gelişme sayesinde InTouch HMI, entegre verilere benzersiz netlik, tutarlılık ve anlam getiriyor. Toplu olarak bu görsel yenilikler, sürecin yakın geçmişini, bugününü ve olası geleceğini daha iyi anlama yeteneğini geliştirir. Durumsal Farkındalık Kitaplığı, dinamik süreç görselleştirme için üstün bir yapı taşları seti sağlar. Operatörlerin en faydalı içeriğe odaklanmasını, sorun gidermesini ve dikkat dağınıklığını ve yorgunluğu en aza indirmesini kolaylaştıran benzersiz bir kaynaktır. Sonuç, daha az aksama ve aksama süresi ve performans iyileştirme, güvenlik ve maliyet kontrolüne daha fazla odaklanmadır.

Eşsiz Yatırım Koruması

Hiçbir müşteriyi asla geride bırakmayan otuz yıllık bir geçmişe sahip olan InTouch, müşterinin InTouch uygulamalarına yaptığı yatırımları koruyan, her yıl kesintisiz olarak kesintisiz yükseltme yolu sağlamaktadır. Onlarca yıl önce uygulanan bir InTouch uygulaması, en son InTouch sürümünde değişmeden çalışmaya devam edebilir ve eski uygulamanızı yeniden yapılandırmadan herhangi bir HTML5 web tarayıcısında yayınlayabilir.

InTouch sıradan bir HMI’dan çok daha fazlasını sunmaktadır:

  • HMI / SCADA özelliklerini arttırarak operasyonun her zaman ve her yerden güvenli şekilde görselleştirilmesini, yönetilmesini ve kontrolü (Access    Anywhere),
  • Uluslararası HMI Book standartlarına uygun durumsal farkındalık görsel ve dashboard kütüphanesi, + Tag kapasitesi olarak 500, 1000, 3000, 60000,
  • Otomasyon sistemleri ile entegrasyon konusunda marka,model bağımsız şekilde geniş haberleşme driver paketi ve endüstri standardı OPC desteği,
  • Sadece izleme veya hem kontrol hem izleme opsiyonu,
  • Sanallaştırma teknolojilerinin desteği,
  • Terminal Server / Thin Client mimarileri ile high availability imkanı,
  • Windows active directory yapısına entegre ve verileri SSL şeklinde şifreleme,
  • Firewall dostu olarak DMZ üzerinden bağlantı imkanı,
  • Redundant, failover özelliği,
  • HTML5 uyumlu tüm browser yazılımlarını (Chrome, Safari, Firefox, IE 10 ve    üstü) desteklemektedir.

Brochure-Bautek-Intouch