AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect)

BAUTEK AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada), endüstriyel proses müşterileri için önde gelen yüksek performanslı bir Denetleyici Kontrol ve Veri Toplama (SCADA) yazılım çözümüdür. Üstün operasyonel bağlam ve yerleşik işlevler, denetimi birleştirmeye, basitleştirmeye ve optimize etmeye destek olmaktadır. Bu destek, operatörlerin verimlilik, güvenilirlik ve güvenlik için operasyonlarını düzene sokmalarını sağlamaktadır.

BAUTEK AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada) ile;

 • Önemli ölçüde azaltılmış mühendislik süresi - bağlama duyarlı çalışma alanı ve kullanıma hazır sembol kitaplığı, ön yüzler, navigasyon, alarm araçları ve daha fazlasına sahip olabilir,
 • Kullanıcıların dikkatini, odaklanması gereken alanlara çekerek, operatörün dikkatinin dağılmasını azaltır ve farkındalığı arttırabilir,
 • Kolayca erişilebilen entegre Alarm Nedeni, Sonuç ve Müdahale bilgileri ile artan operasyonel üretkenlik ve gerçek zamanlı karar verebilirsiniz.

AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada) özellikleri nelerdir?

Bağlama duyarlı çalışma alanı

BAUTEK AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada), operatörler için esnek, tutarlı, zengin bağlamın yanı sıra bağlama duyarlı SCADA görselleştirmesi oluşturmanın yeni bir yolunu sağlayan, kullanıma hazır, özel bir Durumsal Farkındalık Çalışma Alanı sağlar. Ekipman odaklı arayüz, verimliliği artırmaya ve zamanında düzeltici eylemi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için operatörlere gerçek zamanlı, bütünsel durum bağlamı sağlar. Sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş Alarm, Trend, Kilitler ve Kontrol verileri, kodlamaya gerek kalmadan birden çok monitörde tek bir arabirimde bir araya getirir. Bütün operatörlerin görsel dikkat dağınıklıklarını en aza indirmeye, zamanında karar vermeye ve risk ile operasyonel arıza süresini azaltmaya yardımcı olur.

Kapsamlı ekipman kütüphanesi

Aşağıdakiler dahil olmak üzere, Durumsal Farkındalık için sektördeki en iyi uygulamaları takip eden çok çeşitli yapılandırılabilir semboller şunlardır;

 • Sürücüler
 • Vanalar
 • Metre
 • Veri ve UI öğeleri
 • Madencilik nesneleri
 • Kutup yıldızı
 • Çubuk grafik
 • Rüzgar pusulası

Kullanıma hazır sembol kitaplığı, nesneleri benzersiz ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirme esnekliği sağlarken grafik oluşturma süresini önemli ölçüde azaltır. Grafik sistemindeki iyileştirmeler ve yeni çalışma alanı konsepti, karmaşık düzenler oluşturma süresini önemli ölçüde azaltır. Sabitlenmiş pencereler, adlandırılmış animasyonlar, animasyonlu çoklu çizgi köşeleri, mühendislik deneyimini basitleştirmeye yardımcı olur.

Gelişmiş alarm yönetimi

Plant SCADA Wonderware çalışma alanı içindeki yerleşik navigasyon bölgesi, bir ekipman parçası için en yüksek öncelikli alarmı gösteren, anormal durumlara anında odaklanan, anında görsel bir alarm özeti sağlar. Operatörlerin dikkatini hızla çekmek ve anormalliklerin kaynağını ve ilgili önem derecesini bulmaya yardımcı olmak için alarm göstergeleri Alarmları geçici olarak susturmanızı sağlayan Alarm Rafları mevcuttur. Operatörlerinize anormal durumlarla başa çıkmaları için ihtiyaç duydukları bilgileri vermek için alarmlarınız için 8'e kadar Neden(ler), Yanıt(lar) ve Sonuç(lar) tanımlayabilirsiniz.

AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada) ürününe son sürüm ile gelenler

Plant Scada Wonderware en son sürümü, endüstriyel yazılım paketimizle yerel bağlantı ve üçüncü taraf donanım ve yazılım teklifleriyle sıkı uygulama entegrasyonu sunarak müşterilerimizin SCADA sistemlerinin değerini ortaya çıkarmaya ve genişletmeye yardımcı olmaktadır. AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada), HTML5 uyumlu web tarayıcıları aracılığıyla AVEVA uygulamalarına benzeri görülmemiş gerçek zamanlı erişim sağlayan AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada)'nın bir mobil uzantısıdır. AVEVA Plant SCADA (Formerly Citect Scada), sıfır istemci kurulumu ve bakımı ile organizasyonun çeşitli seviyelerinde görselleştirme, iş birliği ve yürütme sağlar ve kullanıcıların herhangi bir yerden, herhangi bir cihazdan, herhangi bir zamanda tesis ekipmanı sorunlarını güvenli bir şekilde gidermelerine olanak tanır.

brochure-bautek-aveva-plant-scada