Historian Client

Historian Client nedir?

AVEVA Historian Client, çalışanları gerçek zamanlı operasyonel verilerle güçlendirerek operatörlerin, mühendislerin ve operasyon yöneticilerinin sorunları hızla gidermelerine, maliyet tasarrufu fırsatlarını belirlemelerine ve üretim verimliliğini artırmalarına olanak tanımaktadır. AVEVA Historian'ı mükemmel bir şekilde tamamlayan AVEVA Historian Client, Microsoft Office ile entegre veri trendi oluşturma ve raporlama yetenekleri sağlayarak şirket içi internet (intranet) sitesinde raporların kolayca paylaşılmasına olanak tanımaktadır.

İş değeri AVEVA Historian Client yazılımı, AVEVA Historian'dan tüm seviyelerdeki endüstriyel çalışanlara gerçek zamanlıya yakın tarihsel süreç verileri sağlar. Süreç sorun giderme faaliyetleri için kritik olan neredeyse gerçek zamanlı süreç verileri e-posta veya web üzerinden paylaşılabilen self servis üretim ve performans raporlarına erişim sağlar.

Historian Client’in Özellikleri Nedir?

Süreçlerinizde daha iyi görünürlük elde edin

AVEVA Historian Client, AVEVA Historian ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir ve operasyonel verilerinizde kolayca gezinmenizi sağlamaktadır. Operatörlerin, mühendislerin ve karar vericilerin bir üretim çalışması, bir parti veya herhangi bir endüstriyel süreç sırasında neler olduğunu hızlı bir şekilde görselleştirmelerine olanak tanıyan hem gerçek zamanlı hem de geçmiş veri çizelgeleri raporları oluşturmaktadır. AVEVA Historian Client raporları ve veri trendleri, masaüstü uygulamamız veya AVEVA Historian Client Web ile tercih ettiğiniz web tarayıcısı aracılığıyla görüntülenebilir, analiz edilebilir ve tüketilebilir. Microsoft Office, AVEVA, InTouch HMI ve hatta özel yazılım istemcileri gibi harici uygulamaları da kullanabilirsiniz. AVEVA Historian Client ayrıca, AVEVA Historian ile entegre edildiğinde yönetilen bulut çözümümüz olan AVEVA Insight'ı, Microsoft SQL Server'ı ve Açık Veri Protokolü (OData) veri erişim arabirimini desteklemekte ve en son yazılım teknolojilerini kullanma taahhüdümüzü yerine getirmektedir.

Zengin veri analizi ve raporlama

AVEVA Historian Client'ın zengin veri analizi ve raporlama deneyimi, eğilimleri değerlendirmek, temel nedenleri bulmak ve kritik süreç sorunlarına en iyi çözümleri belirlemek için veri ayrıntılarına inmek için gereken önceden yapılandırılmış trend oluşturma araçlarının yanı sıra size güçlü geçici sorgu yetenekleri sunmaktadır. Üretim raporlarını ve düzenleyici raporları oluşturmak ve sürdürmekle görevli tesis BT personeli, AVEVA Historian'da depolanan çok büyük hacimli tesis proses verilerinden önemli bilgileri çıkarmak için AVEVA Historian Client'ı da kullanabilir.

AVEVA Historian İstemcisi Bileşenleri

AVEVA Historian Client, AVEVA Historian'da depolanan verilerin değerini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış birden çok uygulama içermektedir. Bu uygulamalar, kullanımı kolay arayüzler aracılığıyla tesis ve proses verilerine erişmenizi sağlamaktadır. AVEVA Historian Client ile fabrika çalışanları sorunları hızlı bir şekilde giderebilir, potansiyel operasyonel verimsizlikleri inceleyebilir ve zaman alıcı veri bulma sürecini ortadan kaldırabilir.

Trend uygulaması

Trend uygulaması, güçlü bir masaüstü veri grafiği aracıdır. Bir dizi çizelgeleme ve biçimlendirme yetenekleri sağlayarak, kullanıcıların gerçek zamanlı ve geçmiş veri eğilimi analizi, daha hızlı sorun giderme ve süreç iyileştirme için son derece bilgilendirici veri analizi çizelgeleri oluşturmasına olanak sağlamak üzere tasarlanmıştır. Trend çizelgeleri, X-Y Dağılım grafikleri ve "Altın Parti" karşılaştırması dahil Toplu eğilim çizelgeleri gibi çok sayıda analiz ekranı ve raporu standart olarak mevcuttur.

Bunların dışında ise; Excel eklentisi, Sorgu uygulaması, Güçlü web tabanlı çözüm, Yüksek kullanılabilirlik ve iş sürekliliği, Veri analizi ve raporlama seçenekleri, Veri erişilebilirliği, Mobilite ve bulut yetenekleri, Müşteri desteği ve hizmetleri bulunmaktadır.

  • Historian sunucusuna bağlanarak anlık olarak toplanan veya hali hazırda arşivlenen verilerin (proses, duruş, yavaşlama..) analizinin yapılması,
  • Historian sunucusundaki verinin yüksek zaman çözünürlüğündeki analizi yapılarak anlamlandırılması,
  • Standalone şeklinde çalıştırma ya da içeriği webde yayınlanarak browser üzerinden erişim imkanı,
  • Birincil historian sunucusu üzerinden veriye erişememesi durumunda, ikincil üzerinden yedekli olarak veri analizine devam edilebilme olanağı sağlamaktadır.

Aşağıdaki araçlara sahiptir;

  • Trend Client (Verileri zamana bağlı olarak analize etmek üzere çizim yaptırılabilmektedir)
  • Query Client (Veri tabanı sorgularını kod yazmadan hızlı şekilde konfigüre ederek oluşturulmasını sağlamaktadır)
  • Excel – Workbook (Sorgu sonuçlarının direk excele çekilerek MS Excelin tüm analiz ve raporlama özellikleri kullanılabilmektedir)
  • Word – Report (scheduled reports, text & graphics)

Datasheet-Bautek-Historian-Cient-Server-Avevainsight

Broshure-Bautek-Historianclient

Brochure-Bautek-Aveva-Historian